Okrajově se ve svém podnikání také zaměřuji na affiliate. Po několika špatných zkušenostech, kdy jsem některé programy úspěšně propagoval a po nějaké době buďto zcela skončily nebo radikálně změnily podmínky, tak si nyní velmi vybírám jaký affil program budu propagovat a čemu budu následně věnovat svůj čas. Snažím se vybírat si takové programy a produkty, které budou fungovat ideálně i za několik měsíců či let.

Při výběru vhodného affil programu, který chci propagovat, zvažuji například tyto požadavky a otázky:

  1. Stabilita – Dá se dopředu odhadnout jestli bude daný program fungovat i za několik měsíců nebo let? Nezmizí produkt z trhu? Nepřestane lidi za nějaký čas bavit? Jaké zázemí má značka v České republice?
  2. Čas – Kolik času mi příprava, propagace, starání se o propagovanou věc celkově zabere?
  3. Zajímavost – Budou propagované produkty zajímavé i pro uživatele? Budou z produktu nadšení? Jsem z produktu nadšený i já sám?
  4. Konkurence – Není moc velká konkurence v dané kategorii zboží nebo produktů?
  5. Propagace – Jak budu daný produkt propagovat? Jaké jsou v propagování možnosti? Dokážu odhadnout náklady? Vyplatí se mi to a zůstanu po odečtení všech nákladů stále v zisku?
  6. Kvalita – Je propagovaná věc dostatečně kvalitní? Netrpí na reklamace, nespokojenost uživatelů a jiné problémy? Budou zákazníci opravdu spokojení?
  7. Výdělky/vyplácení – Způsob vyplácení provizí je rychlý a spolehlivý? Jsou provize nastavené na rozumné hodnoty?

Jaké hlavní požadavky při hledání vhodného affiliate programu preferujete Vy?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup