Dnešní tip na WordPress plugin bude krátký a zároveň představí velmi užitečný plugin Classic Editor (česky Klasický editor). Ten pro Vás bude nepostradatelný od verze WordPressu 5, která vyšla dne 6. 12. 2018 Od této verze již z administrace WordPressu zmizel klasický editor stránek a příspěvků a nahradil ho zcela nový editor Gutenberg přinášející editaci obsahu pomocí bloků.

Rozhodně se nebráním změnám, vylepšením nebo novinkám, ale myslím, že natvrdo do nové verze nasadit nový editor se zcela jinou koncepcí než jsou uživatelé a administrátoři zvyklí, nebylo dobrým krokem. Přitom by jen stačilo mít možnost při editaci například přepínat mezi Gutenbergem a klasickým editorem. Plugin Classic Editor zcela zruší nový editor Gutenberg a bude po starostech 🙂

WordPress plugin - Classic Editor - Klasický editor
Výhodou je, že se jedná o oficiální WordPress plugin s podporou minimálně do roku 2022. Plugin Classic Editor můžete stáhnout zde.

Počet stažení v počtu více jak 5 milionů dokládá jeho důležitost a oblíbenost mezi uživateli WordPressu. Případně se dá jako alternativa použít ještě plugin Disable Gutenberg.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup