Ptáte se jak udělat jednoduše průhledné pozadí u vašeho obrázku nebo fotografie? Potřebujete odstranit pozadí z obrázku a to bez znalosti Photoshopu a dalších složitých grafických programů? Hledáte účinný nástroj, který je zdarma? V dnešním článku vám poradím šikovný online nástroj s názvem Remove Image Background, který sám pravidelně používám.

Remove Image Background aplikace

Online aplikace Remove Image Background

Stačí přejít na adresu https://www.remove.bg/upload Zde vás nečeká žádné složité nastavování. Jen nahrajete obrázek, u kterého požadujete odstranit pozadí tlačítkem “Upload image” a máte hotovo. Na výběr máte nahrát z disku nebo z URL adresy, přesunutí obrázku do okna nebo můžete využít pro vložení i klasickou klávesovou zkratku CTRL + V. Nezáleží jestli vaše fotka obsahuje bílé pozadí nebo barevné. S tím vším si Remove Image Background jednoduše poradí. Po té již stačí výsledný soubor s průhledným pozadím stáhnout do vašeho PC. Případně je možné přímo v aplikaci přidat předpřipravené pozadí nebo i nahrát jiné.

Remove Image Background ukazka odstraneni pozadi

Ukázka odstraněného pozadí u online aplikace Remove Image Background

Program funguje zdarma a bez omezení. Jen v případě, že byste potřebovali výsledný soubor ve velmi vysokém rozlišení je třeba za úpravu zaplatit. Ale není problém, že vám verze zdarma bude plně stačit pro odstranění pozadí u standardního loga nebo favicony, kterou využijete u webu a podobně.

Aplikaci je možné propojit pomocí API, případně je možné využít i nějaký plugin, například do WordPressu u WooCommerce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Stránkonoš.cz - tvorba webů a e-shopů