Pokud provozuje webovou prezentaci, tak se neubráníte tomu, že budete odkazovat na jiné webové stránky, zejména pokud provozujete magazín či blog. Pokud provozujete standardní web, tak zase odkazujete především interně v rámci vašeho webu. V obou případech se může stát, že některé zpětné odkazy již nemusí na webu fungovat z důvodu zrušení webové adresy nebo již neexistující konkrétní stránky, na kterou odkazujete.

Broken Link Checker - nefunkční odkazyPo měsících či letech těchto odkazů může být mnoho a kontrola desítek nebo stovek odkazů a ruční procházení všech odkazů na webu by zabrala neúměrně času a je v podstatě nereálná. Navíc, pokud těchto chybných odkazů bude mnoho a budou hodně přibývat, tak by vás za to vyhledávače mohli penalizovat.

Broken Link Checker - StatusPtáte se jestli existuje nějaké automatické řešení, ideálně aplikovatelné přímo v administraci WordPressu? Naštěstí ano! Můžete využít plugin Broken Link Checker – ten se o všechnu kontrolu postará za vás.

Umí jednak zkontrolovat všechny interní zpětné odkazy v rámci vašeho webu, ale také všechny směřující z vašeho webu ven.

Plugin jen nainstaluje a necháte si celý web otestovat. Po té si všechny chybné odkazy projdete a vyřešíte. Velmi užitečná a praktická funkce u pluginu Broken Link Checker je automatické oznámení chyb na e-mail. To znamená, že na nic nemusíte myslet a v případě, že se objeví chyba u některého z odkazů, tak vám jen přijde e-mail. Také si můžete nastavit jak často se mají odkazy na webu testovat – výchozí hodnota u tohoto pluginu je nastavena na 72 hodin.

Tento plugin si stáhněte v sekci instalace pluginů vyhledáním slovního spojení “Broken Link Checker” nebo ho můžete stáhnout přímo zde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup