Provozuje blog nebo magazín? Zajisté co musíte neustále a opakovaně řešit jsou ilustrační obrázky k vkládáným článkům – ty dobře doplňují text a lépe pomohou čtenářům se v textu zorientovat.

Máte dvě možnosti jak obrázky získat a to:

  • placené fotobanky za peníze (například: Shutterstock, Profimedia, Pixmac)
  • zdarma, podléhající licenci Creative Commons (například: FreeDigitalPhotos.net, Sxc.hu)

Né každý má na to, aby si platil za obrázky, zvláště pokud provozuje svůj blog například jen tak pro radost a proto jsou bezplatné obrázky perfektní volbou.

Volně dostupné fotografie mají většinou podmínku uvést autora obrázků a někdy toto vše kopírovat do článku může zdržovat. V dnešním tipu na WordPress plugin si ukážeme jak jednoduše najít obrázek a vložit ho do článku, včetně vložení zdroje a to přímo v administraci WordPressu.

WordPress plugin - Flickr - pick a pic - nový příspěvekJedná se o plugin Flickr – Pick a Picture a ten stahuje fotky ze Flickr.com a přímo vyhledává fotky s použitím volné licence pro komerční použití.

Nejen, že fotky umí vyhledat, ale hlavně vám rovnou po vložení obrázku do článku automaticky přidá zdroj a autora, to znamená bez vaší práce…

Plugin Flickr – Pick a Picture automaticky vkládá k obrázku “By: jméno autora“. Ptáte se jak docílit toho, aby u obrázku bylo napsáno například “Autor: jméno autora”? Klikněte na Pluginy -> Editor -> Vyberte plugin Flickr – Pick a Picture -> dejte vyhledat v kódu “By:” a nahraďte například “Autor:”.

Vyzkoušejte tento perfektní plugin a šetřete váš drahocenný čas!

WordPress plugin - Flickr - pick a pic

Jak se Vam líbil článek?

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup