Rád bych zmínil velmi užitečný plugin WP Rollback. Ten umožní přejít na starší verzi pluginu nebo šablony jednoduše přímo v administraci WordPressu.

Plugin WP Rollback

Možná se ptáte, proč bychom chtěli mít funkci snížení verze u pluginu nebo šablony? Víme, že WordPress, včetně šablony i pluginů je třeba mít vždy aktualizovaný a to ideálně na poslední vydané verze. Ale někdy se po aktualizaci může stát, že se zhroutí celý web, nebo se objeví nějaká chyba na webu nebo jiný problém, třeba právě s pluginem. Pokud se vám ji nepodaří rychle vyřešit a potřebujete zprovoznit web co nejdříve, můžete aktualizaci díky pluginu WP Rollback vrátit rychle zpět a to za předpokladu, že se budete moci na web přihlásit. Návrat k předchozí verzi vám zabere jen velmi malou chvilku času.

V přehledu šablon nebo pluginů z WordPress.org si díky zmíněnému rozšíření jednoduše změníte na libovolnou nižší verzi. Vše je jen otázkou desítek vteřin…

Na výpisu všech pluginů a šablon se zobrazí nová možnost a to „rollback“ (česky „vrátit zpět“).

Plugin WP Rollback vratit zpet

Pokud se u některých šablon nebo pluginů link nezobrazí, pak se zřejmě nenachází v oficiálním WordPress repozitáři a tuto funkci u nich nelze využít. Také u každé zobrazené verze je možné rovnou prokliknout na jednotlivé změny, které u každé verze proběhly, což je velmi užitečné právě například pokud hledáte nějakou chybu po aktualizaci pluginu.

Plugin WP Rollback prehled verze

Také je třeba zmínit, že plugin WP Rollback neumí udělat downgrade samotného jádra WordPressu. K předchozí verzi WordPressu se případně musíte vrátit manuálně.

Plugin je k dispozici v oficiálním depozitáři pluginů pod názvem „WP Rollback“ nebo ho můžete stáhnout zde.

Upozornění: Pamatujte, že vždy je důležité mít aktuální verzi WordPressu, pluginů i šablony a proto tento plugin používejte jen dočasně a co nejdříve všechno po opravě vždy uveďte zpět na nejaktuálnější verzi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup