O tom, že editor Gutenberg ve WordPressu moc nemusím jsem již psal zde. Je to tím, že většinu webů používám jako blogy a zde se moc Gutenberg nehodí a přijde mi, že poměrně zdržuje při práci s textem.
Na webech, kde není stěžejní obsah s články a na většině webů mých klientů Gutenberg ale používám. Má pár svých výhod. Například je to práce s bloky a tím se oproti klasickému editoru pak dají na webu vykouzlit zajímavé stránky.
Knihovna s bloky pro Gutenberg zcela zdarma
V Gutenbergu se mohou vytvořit různé bloky, například ceníkové bloky, reference klientů, Cal to action prvky…atd. Pro začátečníky a neprogramátory příprava takových bloků může být poměrně těžký úkol. Narazil jsem na webovou knihovnu, která skýtá desítky předpřipravených bloků, které si jen jednoduše do svého WordPressu překopírujete a velmi snadno je můžete přizpůsobit svému webu. A navíc je zcela zdarma 🙂
Knihovnu najdete zde: https://gutenberghub.com/
Případně ještě jednodušší možnost je stažení jejich nového pluginu, který vydali teprve před pár měsíci s názvem Gutenberg Block Library & Toolkit – Editor Plus, díky kterému si tyto bloky můžete rovnou přidávat přímo ve WordPressu. Vkládání a následná správa těchto bloků je pak přes plugin ještě jednodušší než kopírování kódů.
Přečtěte si také:
Jmenuji se Tomáš Lípa a tento svůj blog píši pro radost již od roku 2015. Jsem na volné noze a zaměřuji se na marketingové služby, copywriting a tvorbu webových stránek. Více o mně najdete zde.