O tom, že editor Gutenberg ve WordPressu moc nemusím jsem již psal zde. Je to tím, že většinu webů používám jako blogy a zde se moc Gutenberg nehodí a přijde mi, že poměrně zdržuje při práci s textem.

Na webech, kde není stěžejní obsah s články a na většině webů mých klientů Gutenberg ale používám. Má pár svých výhod. Například je to práce s bloky a tím se oproti klasickému editoru pak dají na webu vykouzlit zajímavé stránky.

Gutenberg Block Library Toolkit – Editor Plus web

Knihovna s bloky pro Gutenberg zcela zdarma

V Gutenbergu se mohou vytvořit různé bloky, například ceníkové bloky, reference klientů, Cal to action prvky…atd. Pro začátečníky a neprogramátory příprava takových bloků může být poměrně těžký úkol. Narazil jsem na webovou knihovnu, která skýtá desítky předpřipravených bloků, které si jen jednoduše do svého WordPressu překopírujete a velmi snadno je můžete přizpůsobit svému webu. A navíc je zcela zdarma 🙂

Knihovnu najdete zde: https://gutenberghub.com/

Případně ještě jednodušší možnost je stažení jejich nového pluginu, který vydali teprve před pár měsíci s názvem Gutenberg Block Library & Toolkit – Editor Plus, díky kterému si tyto bloky můžete rovnou přidávat přímo ve WordPressu. Vkládání a následná správa těchto bloků je pak přes plugin ještě jednodušší než kopírování kódů.

Gutenberg Block Library Toolkit – Editor Plus plugin


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup