Poslední aktualizace článku:

Jste podnikající subjekt a využíváte datovou schránku? Pokud ano, přináším dva drobné tipy k jejímu ještě příjemnějšímu používání. Sám datovou schránku již delší dobu mám a díky těmto dvěma vychytávkám se stala pro mě více přívětivější.

Jedná se o statické heslo a upozorňování o nových zprávách na e-mail nebo v SMS.

Statické heslo datové schránky

Ve výchozím nastavení datové schránky je třeba každé tři měsíce heslo změnit z důvodu bezpečnosti na jiné. Kdo si to má ale pamatovat, stále hlídat a tak často měnit? Ani mě nenapadlo, že je možné si tuto věc v nastavení vypnout. 🙂 Ano, skutečně to lze a stačí Vám pouze jedno heslo a nikdy ho již nemusíte takto nuceně každé tři měsíce měnit. Stačí jít do Nastavení -> Zabezpečení a změna hesla -> Platnost hesla -> Nastavení na neomezenou délku platnosti a máte hotovo.

E-mailové nebo SMS upozornění na novou datovou zprávu

Jak krásné by bylo, kdyby se jednoduše daly všechny datové zprávy automaticky přeposílat na e-mail, že ano? Určitě se Vám již stalo, že Vám přišla nová datová zpráva a Vy jste ani o ní nevěděli. A vzhledem k tomu, že někdy například finanční úřad pošle výzvu s nutností odezvy do určitého počtu dnů, je z důvodu Vaší nereakce problém na světě. Bohužel, zprávy co dorazí do datové schránky jako takové přeposílat na klasický e-mail nelze. Je naštěstí možné si nechávat zasílat upozornění o nově příchozí datové zprávě na Váš libovolný e-mail nebo v SMS na mobil. To lze nastavit v Nastavení -> Notifikační centrum -> Notifikace e-mailem nebo SMS notifikace.

Věřím, že Vám dva výše uvedené tipy pomohli více zjednodušit práci s datovou schránkou jako mě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup