Pokud si postavíte web na WordPressu, tak poměrně brzy se setkáte s různými útoky na něj prostřednictvím různých robotů. Například budou zkoušet prolomit heslo do administrace, registrovat nesmyslné uživatele (jestli máte tuto funkci povolenou) nebo se také budou snažit přidávat do vašeho webu komentáře.

Jestli na webu komentáře nepotřebujete, určitě je doporučuji vypnout. Pokud tak neučiníte, můžete zjistit, že roboti například takto napsali stovky i tisíce takovýchto nesmyslných komentářů. Ty vám pak zbytečně zabírají místo v databázi.

Vypnout komentáře můžete standardně v administraci WordPressu v sekci Nastavení -> Komentáře -> a pak odškrtněte volbu Povolit návštěvníkům webu přidávat komentáře k novým článkům“.

Pro úplné zrušení všech druhů komentářů také doporučuji odškrtnout i tyto dvě volby:

  • “Pokusit se automaticky upozornit webové stránky, na které je odkazováno v publikovaném textu”
  • “Povolit oznamování příchozích odkazů z jiných webů (pingbacky a trackbacky)”

Komentáře - nastavení

Již jsem se setkal s tím, že i po zaškrtnutí těchto možností se robotům podařilo k příspěvkům komentáře přidávat. Pokud tedy komentáře vůbec nepotřebujete, můžete je zcela vypnout pomocí šikovného pluginu s názvem WP Disable Comments (plugin můžete přímo stáhnout zde).

Tento plugin se postará o to, aby komentáře na webu vůbec nebyly funkční a tak znemožní robotům je dále přidávat a vy máte po starostech…

Pokud se vám již stalo, že na svém webu máte stovky či tisíce nechtěných komentářů, tak v příštím článku se podíváme na to, jak je jedním kliknutím můžete všechny najednou odstranit (čtěte zde).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup