Už se vám stalo, že databáze ve WordPressu měla zbytečně velkou velikost? Například u Wedosu u webhostingového tarifu “No Limit” je základní maximální možná velikost databáze 1 GB. Tato velikost se dá velmi jednoduše překročit a možná ani nevíte jak je to možné. WordPress totiž ukládá v průběhu let mnoho zbytečných dat, které je možné odmazat. Ptáte se, jaký plugin využít pro optimalizaci vaší databáze?

Pluginů pro snížení velikosti databáze je více. Mě se osvědčil a rád používám plugin WP-Optimize, celým názvem WP-Optimize – Clean, Compress, Cache. Data, která plugin odmazává jsou například revize příspěvků a stránek, spamové komentáře a podobně. Počítejte s tím, že čištění databáze bude nějakou dobu trvat a to jednotky až desítky minut – v závislosti na tom, jak moc je vaše databáze velká a co všechno obsahuje za data k možnému smazání.

WordPress plugin WP Optimize

Upozornění: Před využitím zmíněného pluginu si pro jistotu určitě udělejte zálohu celé databáze a webu. Čištění databáze tímto pluginem je nevratné.

Díky pravidelné optimalizaci databáze nejen snížíte její velikost, ale také celkově zrychlíte běh celého WordPressu.

Plugin můžete nainstalovat z oficiálního depozitáře pluginů vyhledáním názvu “WP-Optimize” nebo ho můžete stáhnout přímo zde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup