Zdarma dostupný plugin AntiVirus je šikovný a velmi jednoduchý nástroj, který ochrání váš web ve WordPressu před zneužitím, malwarem a spamem, které se mohou dostat zvenčí do vaší šablony aniž byste to vůbec věděli.

Plugin AntiVirus můžete nakonfigurovat tak, aby prováděl automatické denní skenování celé vaší šablony, včetně všech souborů, které obsahuje. Pokud plugin detekuje jakékoli podezřelé vložení kódu, které do šablony nepatří, tak odešle oznámení na zvolenou e-mailovou adresu.

WordPress plugin AntiVirus e mailova adresa

Oznámení o problému se také zobrazí po přihlášení na web v administraci webu na nástěnce.

WordPress plugin AntiVirus zobrazeni problemu na nastence v administraci webu

V případě, že byl váš web napaden, AntiVirus vám pomůže rychle tento problém najít a opravit. Ukáže vám přesné místo v šabloně a také konkrétní název souboru a řádek, který je třeba upravit či zcela odstranit.

WordPress plugin AntiVirus nalezen na webu malware

To pak můžete udělat vyhledáním souboru v části VZHLED -> EDITOR. Případně pokud se jedná o kód, který je v pořádku, můžete problém zamítnout kliknutím na tlačítko „Dismiss“ a daný záznam se již nebude zobrazovat jako problematický.

Upozornění: Veškeré úpravy v této části webu dělejte jen v případě, že velmi dobře víte co děláte. V opačném případě se raději obraťte na někoho kdo má s WordPressem zkušenosti.

Pokud potřebujete můžete kdykoliv manuálně proskenovat web kliknutím na tlačítko „Scan the theme templates now“.

WordPress plugin AntiVirus rucni proskenovani webu

Plugin můžete stáhnout zde, případně si dejte vyhledat název pluginu „AntiVirus“ ve vašem WordPressu v části instalace pluginů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup