Není to tak dlouho, co jsem psal o podvodu, který se ve velké míře objevuje na inzertních serverech, zejména na Bazoši (viz článek zde). Dnes se s vámi podělím o podvod, který mi dorazil na e-mailovou schránku a byl zaměřený na přepravní společnost Zásilkovna.

Podvod zneužívající přepravní společnost Zásilkovna

Předmět e-mailu byl „Máte (1) balíček čekající na doručení. Použijte svůj kód k jeho sledování a přijímání„. Google e-mail dobře vyhodnotil podvodnou zprávu a e-mail rovnou označil jako spam. Na první pohled e-mail vypadá v pořádku – název odesílatele je „Zásilkovna s.r.o.„. Ale odesílatel e-mailu je „zasilkova@dan******srvc.com„, což už budí podezření.

E-mail je psán poměrně dobrou češtinou a varuje, že pokud neuděláte žádnou akci, balíček se vrátí zpět odesílateli a chtějí po vás kliknout v e-mailu na odkaz. Pokud třeba zrovna čekáte na balíček od Zásilkovny, můžete jednoduše na tento podvod naletět. Zpráva se na první pohled tváří jako odkaz na webové stránky Zásilkovny, ale při najetí na odkaz myší se zobrazí úplně jiná podvržená stránka, kde z vás budou chtít vylákat platební údaje od vaší bankovní karty.

V žádném případě na odkazy v e-mailu NIKDY NEKLIKEJTE a podobné zprávy vždy ignorujte! U obdobných zpráv si vždy pečlivě zkontrolujte 1) odesílatele a také 2) kam směřují odkazy.

Znění e-mailu je následující:

Vážený zákazníku,
Informujeme vás, že váš balíček: Z 359 490 *** je pozastaven z důvodu čekající platby za dopravu!
Zvažte zaplacení poštovného na: https:// www.zasilkovna.cz/sending/Z359490..
Pokud neproběhne žádná platba, balíček bude automaticky vrácen odesílateli do 48 hodin!

*Tato zpráva byla automaticky vygenerována jedním z našich serverů! Na tento e-mail prosím neodpovídejte.*

© 2022 Zásilkovna s.r.o.

Zasilkovna podvnodny email


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup