Potřebujete přesunout celý web ve WordPressu na jinou doménu? Nechce se vám nebo neumíte importovat a exportovat databázi, přihlašovat se na FTP a kopírovat všechna data ručně? V dnešním článku vám ukážu, jak překopírování webu může být velmi jednoduché a hlavně rychlé.

plugin All in One WP Migration

V tom vám pomůže plugin All-in-One WP Migration. Ten umí udělat jedním kliknutím rychlý export současného WordPress webu. Na požadovaném webu ve WordPressu stačí jen kliknout na import a všechna data z původního webu, včetně všech obrázků, textů a nastavení se vám na novou doménu zkopírují během pár minut. V reálu stačí jen na novém webu mít nainstalovanou čistou verzi WordPressu. Tu můžete udělat u většiny hostingů jedním kliknutím přímo z jejich administrace. Při přesunu webu tak odpadá přihlašování na FTP a do databáze a také ruční přepisování www adresy v administraci WordPressu a v databázi. Zmíněný plugin je právě proto velmi vhodný pro všechny začátečníky, kteří WordPressu vůbec nerozumí, ale například potřebují web přesunout k jinému hostingu nebo na jinou webovou adresu. Využití pluginu může být také pro rychlé zálohování webu a jeho případné rychlé obnovení.

Výsledný exportovaný soubor může mít ve verzi pluginu zdarma (Basic) velikost maximálně 512 MB. Pro větší weby už je třeba zakoupit Premium verzi pluginu. Plugin ve verzi zdarma se tak hodí spíše na menší weby. Ale pro většinu základních webů je tato velikost souboru zcela dostačující.

Níže uvádím rozdíly mezi verzí zdarma (Basic) a verzí Premium (anglicky):

plugin All in One WP Migration cenik

Výsledný web můžete exportovat na různá cloudová úložiště (Dropbox, Google Disk, One Drive, Amazon, FTP a další) nebo jen lokálně na váš disk v počítači jako jeden velký soubor.

Výhody pluginu jsou například jeho možnosti nastavení toho, co můžete při exportu vypnout – nepoužívané pluginy, spamové komentáře a další a také jeho již zmíněná jednoduchost a rychlost.

Asi jedinou velkou nevýhodou u verze zdarma je maximální omezení velikosti souboru do 512 MB.

Plugin můžete zdarma stáhnout zde, nebo v oficiálním depozitáři pluginů vyhledáním názvu „All-in-One WP Migration„.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup