Mám ve správě mnoho WordPress webů. Ty většinou zasílají různé důležité e-mailové upozornění, jako například registrace nového uživatele, objednávka z e-shopu, odpověď na komentář, nová poptávka z kontaktního formuláře a podobně.

Občas se stává, že e-mail z nějakého důvodu mě jako adminovi nebo zákazníkovi nedorazí. Buďto skončí ve spamu, nefunguje formulář, nechodí odesílání webhostingu či se objeví jiná obdobná chyba. Pak když jsem situaci zkoumal, nic moc jsem nezjistil a navíc jsem již nikde důležitou e-mailovou komunikaci nedohledal, což v případě například nové poptávky hodně zamrzí a těžko se to pak vysvětluje zákazníkovi. Naštěstí jsem narazil na plugin s názvem Email Log, který toto řeší a po nainstalování a aktivaci pluginu, všechny odchozí e-maily, které WordPress rozesílá, ukládá do přehledného archivu. Všechny rozeslané zprávy jsou pak k dispozici k prohlížení přímo v adminsitraci WordPressu.

Wordpress plugin Email Log ukazka

Plugin Email Log se tak pro mě stal již po řadu let nedílnou součástí všech pro mě důležitých WordPress webů, kde je archivace odeslaných e-mailů nepostradatelná. Pokud řešíte stejný problém jako já, že se vám občas nějaký e-mail ztratí, tak neváhejte dlouho a na váš WordPress web nainstalujte plugin Email Log. Můžete ho stáhnout z oficiálního depozitáře WordPressu zadáním jména do hledání „Email Log„, nebo ho stáhněte přímo zde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup